CDQ2B25-10SZ-M9BV
Product ID:393047
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-10SZ-M9BV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Single-acting, spring return design ensures quick and reliable operation.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Through-hole mounting style for secure and straightforward installation.
Product Details
CDQ2B25-10SZ-M9BV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ50 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Single Acting, Spring Return
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 25 mm