CDQ2B25-15DMZ-M9BVLS
Product ID:300946
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-15DMZ-M9BVLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 15mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) with a 3m lead wire for convenient installation.
Product Details
CDQ2B25-15DMZ-M9BVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm