CDQ2B25-20DCMZ-M9BWSDPC
Product ID:392409
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-20DCMZ-M9BWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position sensing in automation systems.
  • 225 mm bore size and 20 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) auto switch with 0.5m lead wire for convenient connectivity.
Product Details
CDQ2B25-20DCMZ-M9BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm