CDQ2B25-25DCZ-F7BVL
Product ID:301061
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-25DCZ-F7BVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for accurate position detection and control.
  • 225mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable operation.
  • 4With rubber bumper for shock absorption and extended lifespan.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) for flexible power options.
Product Details
CDQ2B25-25DCZ-F7BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm