CDQ2B25-30DCMZ-LV
Product ID:392842
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-30DCMZ-LV
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 225mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 4Dual-side auto switch mounting groove (12-25mm) for convenient sensor installation.
  • 5Single knuckle joint rod end bracket for smooth and adjustable motion.
Product Details
CDQ2B25-30DCMZ-LV
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm