CDQ2B25-30DCMZ-V
Product ID:393131
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-30DCMZ-V
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 4Single knuckle joint (V) for easy installation and alignment.
  • 5Compatible with auto switches (optional) for advanced control and monitoring.
Product Details
CDQ2B25-30DCMZ-V
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm