CDQ2B25-30DCZ-M9PMS
Product ID:383979
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B25-30DCZ-M9PMS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 225mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring (PNP, 3-wire).
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended lifespan.
  • 5Through-hole mounting style for easy and secure installation.
Product Details
CDQ2B25-30DCZ-M9PMS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm