CDQ2B25-30DZ-L-M9PSDPC
Product ID:392617
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-30DZ-L-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225 mm bore size and 30 mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch (M9PSDPC) with M12-4 pin connector for easy installation.
  • 4Through-hole mounting style (B) ensures secure and stable installation.
  • 5Shipped with mounting bolts (L) for quick and hassle-free setup.
Product Details
CDQ2B25-30DZ-L-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm