CDQ2B25-50+0DZ-XC11
Product ID:384071
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B25-50+0DZ-XC11
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 225mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Dual stroke marks for easy adjustment and precise control.
  • 4Through-hole mounting style for secure and stable installation.
  • 5Pneumatic operation ensures efficient and clean performance in industrial environments.
Product Details
CDQ2B25-50+0DZ-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 0 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 25 mm