CDQ2B25-50DCZ-L-M9BV
Product ID:392821
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-50DCZ-L-M9BV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and automation compatibility.
  • 225mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Includes rubber bumper for shock absorption and extended cylinder life.
  • 4Solid-state auto switch with DC24V support for reliable electrical feedback.
  • 5Through-hole mounting style for easy and secure installation.
Product Details
CDQ2B25-50DCZ-L-M9BV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm