CDQ2B25-50DMZ-F7NJL-XB14
Product ID:393052
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-50DMZ-F7NJL-XB14
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Heat-resistant auto switch with a 2-color indicator for high-temperature environments.
  • 325mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Rod end male thread (M) for easy and secure mounting.
  • 5Includes solid-state auto switch with 3m lead wire and DC24V compatibility.
Product Details
CDQ2B25-50DMZ-F7NJL-XB14
Made To Order
Cylinder With Heat Resistant Auto Switch Φ16 To 63 Only
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Heat Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC20~26V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm