CDQ2B25-5DCZ-M9BVMS
Product ID:393089
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B25-5DCZ-M9BVMS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 225mm bore size and 5mm standard stroke for compact and efficient performance.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended lifespan.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) for versatile power supply options.
Product Details
CDQ2B25-5DCZ-M9BVMS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm