CDQ2B32-100DZ-M9PAZ
Product ID:301045
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-100DZ-M9PAZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 100mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Water-resistant auto switch with a 2-color indicator for easy monitoring.
  • 44-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
  • 5Solid-state auto switch with 5m lead wire, compatible with DC5V, 12V, and 24V.
Product Details
CDQ2B32-100DZ-M9PAZ
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm