CDQ2B32-100DZ-XC8
Product ID:393135
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-100DZ-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 100mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Adjustable stroke cylinder (XC8) for customizable extension and retraction.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor installation.
  • 5Through-hole mounting style (B) ensures secure and stable installation.
Product Details
CDQ2B32-100DZ-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm