CDQ2B32-10DCMZ-L
Product ID:384291
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-10DCMZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size provides strong and consistent force output.
  • 310mm standard stroke ensures accurate and repeatable movement.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
Product Details
CDQ2B32-10DCMZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm