CDQ2B32-10DZ-F7NVL-X271
Product ID:392849
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-10DZ-F7NVL-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for reliable feedback.
  • 4Fluoro rubber seals enhance durability and resistance to harsh environments.
  • 5Through-hole mounting style for easy and secure installation.
Product Details
CDQ2B32-10DZ-F7NVL-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm