CDQ2B32-10DZ-M9NWVMS
Product ID:384430
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-10DZ-M9NWVMS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size with 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 53-wire (NPN) perpendicular auto switch with 1m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
CDQ2B32-10DZ-M9NWVMS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm