CDQ2B32-10DZ-XC92
Product ID:384594
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-10DZ-XC92
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 3Dust-resistant design (XC92) ensures durability in harsh environments.
  • 4Through-hole mounting (B) for easy and secure installation.
  • 5Auto switch mounting groove (Z) allows flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B32-10DZ-XC92
Made To Order
Dust Resistance Actuator
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm