CDQ2B32-15DCMZ-P3DWASC-XC88
Product ID:392639
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15DCMZ-P3DWASC-XC88
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnetic field resistance for reliable operation.
  • 2Double-acting design ensures efficient bidirectional movement.
  • 332mm bore size and 15mm stroke for precise control in automation.
  • 4SUS304 stainless steel rod for durability and corrosion resistance.
  • 5Pre-wired M12-4 pin connector for easy installation and connectivity.
Product Details
CDQ2B32-15DCMZ-P3DWASC-XC88
ParameterValueParameterValue
Rod Material
SUS304
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm