CDQ2B32-15DCMZ-P3DWASC-XC89
Product ID:392590
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15DCMZ-P3DWASC-XC89
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnetic field-resistant 2-color indicator for reliable operation.
  • 232mm bore size and 15mm standard stroke for precise and powerful linear motion.
  • 3Double-acting design ensures efficient movement in both directions.
  • 5Pre-wired connector (M12-4 pin) and 0.3m lead wire for easy installation and connectivity.
Product Details
CDQ2B32-15DCMZ-P3DWASC-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm