CDQ2B32-15DCZ-L
Product ID:393078
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15DCZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 232mm bore size for powerful and efficient operation.
  • 3Standard 15mm stroke suitable for various applications.
  • 4Rubber bumper for smooth and quiet cylinder operation.
  • 5Auto switch mounting groove for easy sensor installation.
Product Details
CDQ2B32-15DCZ-L
Auto Switch
Without Auto Switch
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm