CDQ2B32-15DZ-E-M9PWV
Product ID:393132
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15DZ-E-M9PWV
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 15mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Type B mounting bracket with joint for flexible installation options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for secure connections.
Product Details
CDQ2B32-15DZ-E-M9PWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Type B Mounting Bracket+Joint
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm