CDQ2B32-15DZ-L-M9BWL
Product ID:392427
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15DZ-L-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position sensing in automation systems.
  • 232mm bore size with 15mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes 2-color solid-state auto switch with 3m lead wire for easy installation.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) for flexible power options.
Product Details
CDQ2B32-15DZ-L-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm