CDQ2B32-15DZ-M9B-XC35
Product ID:392691
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15DZ-M9B-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 15mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Includes coil scraper (XC35) for enhanced durability and maintenance.
Product Details
CDQ2B32-15DZ-M9B-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm