CDQ2B32-15DZ-XC36
Product ID:301079
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-15DZ-XC36
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 3Standard 15mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible installation.
  • 5Boss in rod side (XC36) for enhanced mounting options and stability.
Product Details
CDQ2B32-15DZ-XC36
Made To Order
With Boss In Rod Side
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm