CDQ2B32-20DMZ-P3DWASC-XC35
Product ID:393129
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-20DMZ-P3DWASC-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and reliable operation in automation systems.
  • 232mm bore size and 20mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Pre-wired connector (M12-4 pin) and 0.3m lead wire for quick installation.
  • 5Includes coil scraper (XC35) for enhanced durability and maintenance efficiency.
Product Details
CDQ2B32-20DMZ-P3DWASC-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm