CDQ2B32-20DMZ-V
Product ID:384537
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-20DMZ-V
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 3Standard 20mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B32-20DMZ-V
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Single Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm