CDQ2B32-25DCMZ-M9BW3
Product ID:384435
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-25DCMZ-M9BW3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Includes 3 solid-state auto switches with 2-color indicators for easy monitoring.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5Compatible with DC24V (10~28V) power supply, ensuring broad usability.
Product Details
CDQ2B32-25DCMZ-M9BW3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm