CDQ2B32-25DCZ-A73S
Product ID:300939
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-25DCZ-A73S
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for optimal force and movement control.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended cylinder lifespan.
  • 5Versatile mounting options with through-hole design and auto switch grooves on multiple sides.
Product Details
CDQ2B32-25DCZ-A73S
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm