CDQ2B32-25DMZ-L-M9BW
Product ID:384156
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32-25DMZ-L-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet (D) for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for optimal force and movement.
  • 32-color solid-state auto switch (M9BW) with DC24V compatibility for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting (B) and male rod end thread (M) for versatile installation.
  • 5Includes shipped mounting bolts (L) and auto switch grooves on multiple sides for convenience.
Product Details
CDQ2B32-25DMZ-L-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm