CDQ2B32-25DMZ-XC91
Product ID:392759
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-25DMZ-XC91
Key Features
  • 132mm bore size ensures powerful and efficient operation for industrial applications.
  • 225mm standard stroke provides precise and reliable linear motion control.
  • 3Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 4Rod end male thread (S45C material) ensures durability and easy integration.
  • 54-sided auto switch mounting groove offers flexibility for sensor installation.
Product Details
CDQ2B32-25DMZ-XC91
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm