CDQ2B32-25DMZ-XC92
Product ID:384309
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-25DMZ-XC92
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 232mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 3Standard 25mm stroke ensures reliable operation.
  • 4Dust-resistant design (XC92) for durability in harsh environments.
  • 5Rod end male thread (M) for easy installation and compatibility.
Product Details
CDQ2B32-25DMZ-XC92
Made To Order
Dust Resistance Actuator
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm