CDQ2B32-25DZ-A73H
Product ID:300979
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-25DZ-A73H
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Dual-port Rc/M thread design for flexible pneumatic connections.
Product Details
CDQ2B32-25DZ-A73H
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm