CDQ2B32-30DCZ-LD-A93ZS
Product ID:392714
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-30DCZ-LD-A93ZS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Includes reed auto switch with indicator light and 5m lead wire for easy monitoring.
  • 4Rubber bumper and type A mounting bracket for enhanced durability and installation flexibility.
  • 5Compatible with DC24V and AC100V, suitable for diverse electrical systems.
Product Details
CDQ2B32-30DCZ-LD-A93ZS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm