CDQ2B32-30DFCMZ
Product ID:384147
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32-30DFCMZ
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 3Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 4Standard 30mm stroke suitable for a wide range of applications.
  • 5With boss in head side and rubber bumper for enhanced durability and performance.
Product Details
CDQ2B32-30DFCMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Body Option
With Boss In Head Side And Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm