CDQ2B32-30DMZ-F7BASBPC
Product ID:392896
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-30DMZ-F7BASBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for robust performance.
  • 3Water-resistant auto switch with pre-wired connector for easy installation.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
  • 5Solid-state auto switch with 2-color indicator for clear operational feedback.
Product Details
CDQ2B32-30DMZ-F7BASBPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm