CDQ2B32-30DMZ-L-M9PV
Product ID:392593
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-30DMZ-L-M9PV
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning.
  • 232mm bore size with 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch (M9PV) with PNP output and indicator light for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style (B) for secure and flexible installation.
  • 5Includes 0.5m lead wire and supports DC 5V, 12V, and 24V power supply.
Product Details
CDQ2B32-30DMZ-L-M9PV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm