CDQ2B32-30DMZ-LW
Product ID:392977
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-30DMZ-LW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for optimal performance in automation applications.
  • 3Double knuckle joint (rod end bracket) for flexible mounting and alignment.
  • 4Through-hole mounting style ensures easy and secure installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for convenient sensor attachment.
Product Details
CDQ2B32-30DMZ-LW
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm