CDQ2B32-30DMZ-M9BWS
Product ID:392847
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-30DMZ-M9BWS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V) power supply, ensuring broad usability.
Product Details
CDQ2B32-30DMZ-M9BWS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm