CDQ2B32-30DMZ-XC4
Product ID:392422
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-30DMZ-XC4
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and enhanced automation control.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for optimal force and movement.
  • 3Heavy-duty scraper (XC4) ensures durability and protection against contaminants.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting and easy integration.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B32-30DMZ-XC4
Made To Order
With Heavy Duty Scraper
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm