CDQ2B32-30DZ-M9BWL-XC8
Product ID:383980
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32-30DZ-M9BWL-XC8
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 30mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Adjustable stroke cylinder (XC8) allows for customizable extension to meet specific needs.
  • 5Through-hole mounting style (B) ensures secure and stable installation in various setups.
Product Details
CDQ2B32-30DZ-M9BWL-XC8
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm