CDQ2B32-35DMZ-L-M9BAL
Product ID:392573
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-35DMZ-L-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance.
  • 3Water-resistant 2-color indicator auto switch with 3m lead wire for durability.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Rod end male thread and shipped mounting bolts for quick assembly.
Product Details
CDQ2B32-35DMZ-L-M9BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm