CDQ2B32-40DCMZ-W
Product ID:384169
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32-40DCMZ-W
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double knuckle joint (W) for flexible mounting and alignment.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread (CM) for enhanced durability.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor integration.
Product Details
CDQ2B32-40DCMZ-W
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm