CDQ2B32-40DCMZ-W-A93ZS
Product ID:384152
Updated: 2026/5/12
SMC CDQ2B32-40DCMZ-W-A93ZS
Key Features
  • 1Built-in magnet for accurate position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double knuckle joint rod end bracket for flexible mounting options.
  • 4Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and performance.
Product Details
CDQ2B32-40DCMZ-W-A93ZS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm