CDQ2B32-40DMZ-L-M9PWVL
Product ID:392576
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-40DMZ-L-M9PWVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Shipped with mounting bolts (L) for quick and easy installation.
Product Details
CDQ2B32-40DMZ-L-M9PWVL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm