CDQ2B32-40DMZ-XC9
Product ID:392913
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-40DMZ-XC9
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for optimal performance.
  • 3Adjustable stroke cylinder for flexible application requirements.
  • 4Rod end male thread (M) for easy and secure mounting.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for convenient sensor installation.
Product Details
CDQ2B32-40DMZ-XC9
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Retraction Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm