CDQ2B32-40DZ-D
Product ID:392826
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-40DZ-D
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for robust performance.
  • 3Type A mounting bracket with joint for flexible installation.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for easy sensor attachment.
  • 5Through-hole mounting style ensures secure and stable operation.
Product Details
CDQ2B32-40DZ-D
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm