CDQ2B32-50DMZ-LW-P3DWAZ
Product ID:384464
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-50DMZ-LW-P3DWAZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Double knuckle joint rod end bracket for flexible mounting options.
  • 5Shipped with mounting bolts for quick and easy installation.
Product Details
CDQ2B32-50DMZ-LW-P3DWAZ
Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm