CDQ2B32-50DZ-M9BAL-XC6
Product ID:392598
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-50DZ-M9BAL-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Water-resistant 2-color indicator auto switch (M9BAL) with 3m lead wire for reliable operation.
  • 5Through-hole mounting style (B) for easy and secure installation in various setups.
Product Details
CDQ2B32-50DZ-M9BAL-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm