CDQ2B32-50DZ-XC6
Product ID:392657
Updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-50DZ-XC6
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Stainless steel retaining ring, piston rod, and rod end nut for enhanced durability.
  • 4Through-hole mounting style (standard) for easy installation and integration.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B32-50DZ-XC6
Made To Order
Retaining Ring,Piston Rod,Rod End Nut Made of Stainless Steel
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm